Samsung, Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’in bataryasını LG’den alacak

Genel Nis 23, 2023 Yorum Yok
Samsung’un yeni jenerasyon katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold ve Flip 5, 2023’ün 3. çeyreğinde piyasaya sürülecek. Galaxy Z Flip 5’in 3,4 inç harici ekrana ve 6,7 inç boyutlarında dahili ekrana sahip olması beklenirken Galaxy Z Fold 5’in ise 6,2 inç harici ekrana ve 7,6 inç dahili ekrana sahip olması bekleniyor. Yakın bir vakitte ortaya çıkan yeni bir rapor ise aygıtların bataryası hakkında kimi yeni bilgiler ortaya çıkardı.

Cihazların ortalama Yekün batarya maliyeti 30 dolar olacak

TheElec’in hazırladığı rapora nazaran Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5, LG Energy Solution kaynaklı bataryaları paketleyecek. LG Energy Solution’a ek olarak Samsung, 2023’te üretilecek katlanabilir akıllı telefonlarının pillerini de Samsung SDI ve Çin’in Amperex Technology Limited’den (ATL) tedarik edecek ve bu da pillerin tedarik zincirindeki problemlerden kaynaklanabilecek gecikmeleri önlemesine Yardımcı olacak.

 

Ayrıca rapor, Biricik pil maliyetinin 10-15 dolar civarında olmasının beklendiğini ve Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’in katlanır dizaynları nedeniyle iki hücre kullanacakları için akıllı telefon başına düşen Yekün pil maliyetinin 30 dolara kadar çıkacağını gösteriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir