Samsung Galaxy Z Fold 5 için S Pen planları rafa kaldırıldı

Genel Şub 21, 2023 Yorum Yok
Günümüzde katlanabilir telefonlar, yavaş yavaş standart akıllı telefonların yerini almaya başladı. Bu noktada pazara öncülük eden Samsung, yakında yeni jenerasyon katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold 5 ve Flip 5 modellerini tanıtacak. Bugün ise Galaxy Z Fold 5’in entegre S-Pen dayanağı hakkında üzücü bir gelişme paylaşıldı.

Samsung Galaxy Z Fold 5 için S Pen planları rafa kaldırıldı

Yeni paylaşılan raporlar, Galaxy Z Fold 5’in tasarımı konusunda en son kararın verildiğini söylüyor. Buna nazaran Samsung, dahili bir S-Pen yuvası yerine daha ince bir tasarıma yönelecek. Görünüşe nazaran Güney Koreli dev, entegre bir S-Pen yuvası ile telefonu kalınlaştırmak yahut ağırlaştırmak istemiyor. Çünkü günümüzde Fazla sayıda kullanıcı, katlanabilir telefonları kalın buluyor.

ek olarak bir müddettir Samsung Galaxy Z Fold 5’in ”su damlası” formunda yeni bir menteşe yapısına geçiş yapacağı söyleniyor. Böylelikle katlanabilir telefon kapatıldığında arada rastgele bir boşluk oluşmayacak.

Ayrıca katlanabilir telefonların yanı sıra, Samsung’un orantılı bir kalem boyutu ve Yazı rahatlığı sunacak ince bir S Pen tasarımı üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu nedenle entegre S-Pen planları istikbal nesil Galaxy Z Fold modellerine ertelenmiş olabilir. Ancak bütün bunlar için bir müddet daha beklememiz gerektiğini hatırlatalım. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir