Samsung Galaxy Tab S9 Ultra yine özel Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi ile gelecek

Genel Mar 19, 2023 Yorum Yok
Samsung’un Qualcomm ile yaptığı paydaşlık Galaxy S23 serisinde daha süratli bir Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin doğmasını sağlamıştı. Samsung’un bu avantajı öbür eserlerine de getireceği biliniyor. Galaxy Tab S9 Ultra bunlardan birisi.

Galaxy Tab S9 Ultra işlemcisi ne?

Geçen Yıl sonlarında piyasaya sürülmesi beklenen lakin hala ses seda çıkmayan Galaxy Tab S9 serisi ile ilgili yeni bir sav geldi. Galaxy Tab S9 Ultra amiral gemisinde Galaxy S23 serisinde gördüğümüz hızlandırılmış Snapdragon 8 Gen 2 kullanılacak.

Galaxy S23 bu atılım ile en süratli Android telefonlar olmuştu. Galaxy Tab S9 Ultra da Android tablet dünyasının en süratlisi olacak. Samsung’un 16GB LPDDR5X RAM seçeneği ile performansı tepeye çıkaracağı iddia ediliyor.

Diğer bir ayrıntı ise tabletin 10880mAh kapasiteli bataryası. Galaxy Tab S8 Ultra modelinden 340mAh daha Ufak fakat verimli işlemci sayesinde kullanım müddetleri açısından bir farklılığın olmayacağı düşünülüyor. Galaxy Tab S9 serisinin öbür modelleri de bu işlemciden yararlanacak mı şimdilik bilinmeyen.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir