Samsung, Galaxy S10 serisinin fişini çekti!

Genel Nis 04, 2023 Yorum Yok
Samsung, Galaxy S10 serisini 2019 yılında piyasaya sürmüştü. Ortadan geçen 4 yılın akabinde Güney Koreli teknoloji devi bu seriye iç olan modellerle Bir arada Yeniden birebir Yıl piyasaya giren Galaxy A50 modeli için güncelleme takviyesini sonlandırıyor.

Galaxy S10 serisi ve Galaxy A50 için yolun sonu

Her iki akıllı telefon serisi de nihayet olarak Nisan 2023 Emniyet yamasıyla Bir arada gelen güncellemeyi alacak. Bu güncelleme halihazırda Türkiye’deki kullanıcılar için yayınlanmış durumda. Galaxy A50, Galaxy S10e, Galaxy S10 ve Galaxy S10+ bu noktadan sonra güncelleme almayacak. Bilindiği üzere Galaxy S10 serisi Android 9 işletim sistemiyle çıkış yapmıştı. Samsung’un Laf verdiği üzere seri üç Aka Android güncellemesi alarak Andorid 12 sürümüne yükseltilişti. Öte yandan Yeniden Android 9 ile çıkan Galaxy A50 ise iki Aka güncelleme alarak Android 11’e yükselmişti.

Bu modelleri yazılım dayanağı planlarından çıkaran Samsung, Enteresan bir halde Galaxy S10 serisiyle Bir arada piyasaya çıkan Galaxy S10 5G’yi listesinden çıkarmamış görünüyor. Tahminen de bu model birkaç Emniyet yaması daha alabilir. ek olarak Galaxy S10 Lite ise 2020 yılında çıktığı için güncelleme takviminin sonuna şimdi gelmedi. Bu model Android 13 sürümüyle Aka güncelleme dayanağının sonuna gelmiş olsa da en az bir Yıl daha Emniyet güncellemeleri almaya devam edecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir