Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Sahte AMD ekran kartı sürücüleri Google aramalarda ilk sırada çıkıyor

Sahte AMD ekran kartı sürücüleri Google aramalarda ilk sırada çıkıyor

admin admin -
20 0
Birkaç gün Evvel Reddit’te, AMD’nin sitesini taklit eden Düzmece bir web sitesinin varlığı ortaya çıkarıldı. Alelade bir kullanıcının Google’da “amd driver” araması yapmasının akabinde ilgili Düzmece sitenin aramalarda birinci sırada olduğu görülüyor.

Aramalarda birinci sırada çıkan ilişki elbette Google arama motoru algoritması tarafından indexlenen bir irtibat değil. Bunun yerine, birinci arama sonucu alanında oturan Düzmece site yalnızca bir reklam. Fakat Fazla güzel derece hazırlanmış sinsi bir reklam. Çünkü epeyce gerçekçi bir taklit söz konusu. Uyanık olmayan bir kullanıcının bu oltaya yakalanması nihayet derece mümkün gözüküyor.

Sahte siteler bir tık uzakta

aniden Çok kaynağın aktardığına nazaran bu siteden indirilen şüpheli .exe dosyası “Auto-Detect and Install Driver Updates for AMD Radeon Series Graphics and Ryzen Chipsets” üzere gerçekçi görünen bir isme de sahip. Elbette bu durum yeni bir şey değil. Günümüzde tanınan markaların resmi sitelerini neredeyse ayrım edilmeyecek derecede âlâ bir biçimde taklit eden siteler mevcut. Bunlar yalnızca bir anlık dalgınlığınızdan yararlanmak istiyorlar.

 

Google halihazırda bu taklit siteyi kaldırmış durumda. Ancak bu sorunun yaşandığı Biricik arama motoru Google değil. mesela Microsoft Bing’tede misal bir senaryo mevcut. Bunlara ek olarak Google yahut öbürleri rastgele bir muhafaza yahut önleyici bir algoritma kullanmıyor üzere duruyor. Bu reklamların kaldırılmasının Biricik yolu şimdilik onları bildirmek üzere görünüyor. Hasebiyle her şey Tekrar nihayet kullanıcıda bitiyor. Kendinizi korumak için şu üç adımı atabilirsiniz:
  1. Her Vakit tıkladığınız irtibatın adresini Denetim edin.
  2. Sonuç listesini aşağı kaydırın.
  3. Reklam olarak etiketlenen sonuçlara tıklamayın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir