Redmi Note 12 Turbo resmi tanıtım görselleri ortaya çıktı: İşte tasarımı

Genel Mar 26, 2023 Yorum Yok
Akıllı telefon pazarında Eser yelpazesini genişletmeyi sürdüren Xiaomi, yakında Redmi Note 12 Turbo modelini piyasaya sürecek. Bugün, uzun müddettir söylentiler ile karşımıza çıkan aygıtın özellikleri ve resmi tanıtım görselleri sızdırıldı. 

Redmi Note 12 Turbo özellikleri

Tanıtım manzaralarına nazaran Redmi Note 12 Turbo, ön tarafta 120Hz yenileme hızı1920Hz PWM KarartmaSGS Düşük Mavi Işık sertifikası ve 12 bit renk derinliği sunan AMOLED ekrandan Güç alacak. Ayrıyeten yüzde 93,45 ekran-gövde oranı ile dikkat çeken cihazın 7,9 mm kalınlığa ve 181 gram ağırlığa sahip olacağını görüyoruz. Evvelki söylentiler ise, bu ekranın 6.67 inç boyutlarında FHD+ çözünürlüğe takviye sunacağını bizlere göstermişti.

 Yeni teaser’a nazaran Redmi Note 12 Turbo, 3725mm²’lik bir Buğu odası soğutma tahlili ile desteklenecek. Bilindiği üzere yaklaşan aygıtın, Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2 platformundan Güç alması bekleniyor. İmgeler bunu doğrulamıyor olsa da, 16 GB’a kadar LPDDR5 RAM, 1 TB UFS3.1 depolama ve 5.000 mAh kapasiteli Aka bir pil ile karşımıza çıkacağı onaylandı.

Redmi Note 12 Turbo, ayrıyeten Dolby ATMOS ve Hi-Res Audio dayanaklı bir stereo hoparlör tasarımı ile gelecek. Kamera tarafında ise OIS’li 64 MP ana, 8 MP ultra geniş ve 2 MP makro sensörlerinden oluşan üçlü bir heyetimle müsabakamız kuvvetle mümkün.

Kısa müddet Evvel yapılan duyuruda Redmi, Redmi Note 12 Turbo’nun 28 Mart tarihinde tanıtılacağını bildirdi. Yeni manzaralar de bu bilgiyi doğrularken, cihazın küresel pazarda POCO F5 olarak tekrar markalandığını görebiliriz. Fakat bunun için bir müddet daha beklememiz gerekecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir