Realme 9 Pro için Android 13 beta programı duyuruldu

Genel Kas 14, 2022 Yorum Yok
Realme 9 Pro ve Realme 9 Pro Plus modelleri için Android 13 Aleni beta programı başlatıldı.

Başvurunun incelemeden geçmesi gerekiyor

Realme 9 Pro ve 9 Pro+ kullanıcılarının Android 13 beta programını kaydolmak için, Ayarlar – Yazılım Güncelleme menüsüne gidip sağ üstteki Ayarlar simgesine dokunmaları ve akabinde Deneyim sürümü (Trial version) – Aleni beta (Open beta) – Artık başvur (Apply now) yolunu izlemeleri gerekiyor. Bu kademeden sonra başvurunun onaylanmasını beklemeleri gerekiyor.

Beta sürümü olduğundan kullanıcı tecrübesini etkileyebilecek Türlü yanlışlarla karşılaşılması muhtemel. Bu nedenle birincil aygıta kurmamakta fayda var. Ayrıyeten data kaybını önlemek için, Android 13 Aleni beta programına katılmadan Evvel tam yedekleme yapmakta fayda var. Realme, ayrıyeten güncellemeyi yüklemeden Evvel aygıtta en az 5GB boş alan olması ve pil düzeyinin %60 düzeyine olması gerektiği konusunda uyarıyor. 

Verilerinizi yedekleyin

Beta sürümü deneyip Android 12’ye Geri dönmek isteyen kullanıcılar için Realme, bu süreç esnasında verilerin silineceği, kesinlikle yedeklenmesi teklifinde bulunuyor.

Android 12’ye Geri dönüş

Geri dönüş için telefona bir belge (rollback package) indirilmesi ve akabinde kurtarma moduna geçilmesi gerekiyor. Evvelki sürüme dönmek için paket belgeyi çıkartıp yükleme adımlarını izlemek kâfi oluyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir