Rapor: Apple’ın arttırılmış gerçeklik gözlüğünün tanıtılmasına en az 4 yıl var

Genel May 19, 2023 Yorum Yok
Dünyanın en Aka teknoloji şirketlerinden olan Apple; bilgisayar, tablet, akıllı telefon ve kulaklık üzere kesimlerde aldığı başarıyı yakında genişletmeyi düşünüyor. Firmanın birinci karma gerçeklik kasketinin tanıtılmasına haftalar kala firmanın uzun Devre projelerinden yeni bilgiler geldi.

Apple çalışanları projeyi umutsuz görüyor

Apple’a yakın kaynakları ile bilinen Mark Gurman, firmanın arttırılmış gerçeklik gözlüğü hakkında yeni bilgiler paylaştı. Gurman’a nazaran arttırılmış gerçeklik gözlüğü, Tim Cook ve Jony Ive’un projesi olarak doğmuş fakat teknik sınırlamalar, projenin karma gerçeklik kaskına dönüşmesine Sebep olmuş. Arttırılmış gerçeklik gözlüklerinin uzun devirde başarılı olması için, Güç tüketiminde Önemli geliştirmeler gerçekleştirmek isteyen Apple, günümüz teknolojisi ile bunu başaramamış. Görünüşe nazaran Apple mühendisleri, gözlüğün çok ısınmasını önlemek için Sıkıntı tüketiminin sırf onda biri ile bir iPhone’un tam performansını sağlaması gerektiğini hesaplamışlar.

Bloomberg’e konuşan bir Apple çalışanına nazaran firmanın arttırılmış gerçeklik gözlüğü projesi, çalışanlar için bir şakaya dönmüş ve proje, şirket içerisinde “umutsuz” olarak tanımlanmaya başlamış ve proje üzerinde çalışılmasının Biricik sebebinin Tim Cook’u Mesut etmek olduğu da bahsediliyor. Ayrıyeten proje üzerinde 2019’dan beri Önemli bir gelişme olmadığı da gelen bilgiler ortasında.

Firmanın odağı karma gerçeklik kasketi

Gurman’a nazaran firma, bu gelişmeler sonucunda gözlük projesini ertelemiş durumda ve firmanın akıllı gözlük projesinin tanıtılmasına en az 4 Yıl var. Önümüzdeki haftalarda gerçekleşmesi beklenen WWDC 2023’te tanıtılacak Apple’ın karma gerçeklik kasketi, firmanın bu bölümde nasıl bir yol izleyeceğini belirleyecektir. Bakalım Tim Cook, emekli olmadan akıllı gözlük projesini tanıtabilecek mi?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir