Qualcomm Snapdragon AR2 Gen 1 tanıtıldı: Artırılmış gerçeklik gözlükleri inceliyor

Genel Kas 17, 2022 Yorum Yok
Qualcomm, ince artırılmış gerçeklik (AR) gözlükleri düşünülerek tasarlanmış Snapdragon AR2 Gen 1 platformunu tanıttı. Şirketin XR2 tabanlı referans dizaynına nazaran, Yapay zeka performansında 2.5 kat uygunlaştırma Laf konusu.

İnce, hafif artırılmış gerçeklik gözlükleri

Qualcomm, bilgi süreç yükünü gözlük çerçevesine yayarak ince ve hafif bir tasarım elde ettiklerini söylüyor. 4nm tabanlı AR işlemci, Biricik CPU, Tensor AI sürece, görsel tahliller üzere özellikler için motorlar ve grafikler içeriyor.

Kişinin hem bedenini hem de etrafındakileri takip etmek için en Çok dokuz adet eşzamanlı kamerayı destekliyor. Gözlükteki Yardımcı işlemci, göz takibi ve bilgisayar görüşü üzere misyonlar için yapay zeka hızlandırıcı içerirken, üçüncü çip File ve telefonlara ilişkiyi yönetiyor. Bu, tartısı daha güzel dengelemekle kalmıyor, tıpkı vakitte her şeyi yapabilen Biricik bir çip olduğundan daha Ufak devir kartları ve daha az kabloyla uğraşılıyor.

AR2 Gen 1, Qualcomm’un yeni taşınabilir işlemcisi Snapdragon 8 Gen 2 üzere WiFi 7’yi destekleyen birinci platformlardan biri. Qualcomm’a nazaran, telefona bağlanmak için Aka ölçüde (5.8Gbps’e kadar) bant genişliği sağlamanın yanında gecikmeyi de 2ms’nin altına düşürmesi açısından değerli.

Qualcomm, ses teknolojisine de güncellemeler getirdi. Yeni S3 Gen 2 Sound ve S5 Gen 2 Sound platformları, Baş izleme özelliğiyle uzamsal ses, oyunlar için daha düşük gecikme mühleti ve uyarlanabilir etkin gürültü engellemeye yönelik iyileştirmeler getiriyor. Bu çiplere sahip kulaklıkları 2023’ün ikinci yarısına kadar göremeyeceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir