PS5 Pro çıkmayabilir, tüm kaynaklar PS 6 için ayrıldı

Genel Mar 14, 2023 Yorum Yok
Üretim problemlerinin sona ermesi ile Bir arada yine rekor satış sayılarına erişen PlayStation 5, Sony’ye de strateji değiştirtti. Merakla beklenen PS5 Pro Ara modeli hiç gelmeyebilir.

PlayStation 6 hazırlıkları başladı

PlayStation 5 sonrasında oyuncular bir PS5 Pro Aralık model beklentisine girmişti. Firma tarihinin en süratli satan konsolu olan PlayStation 5 bu yıla da süratli başladı. Bunun sonucunda firma planlarını değiştirdi.

Gelen bilgilere nazaran firma direkt PlayStation 6 hazırlıklarına başladı. PlayStation 4 grubunun başına geçerek tarihte birinci Sefer PS tasarlayan ABD’li olma unvanına sahip Mark Cerny tekrar PlayStation 6 takımının başına geçebilir.

PlayStation 6 konsolunun Amel birlikleri, pazarlaması, donanım ve yazılım geliştirmeleri için Sony Değerli bir kaynak ayırmış durumda. Bu nedenle PS5 Pro projesi rafa kaldırılmış olabilir. PS 6 için en erken 2028 yılı işaret ediliyor ve ortada 5 yıllık bir süreç var. Sony’nin bu periyotta harici optik şoförlü yeni bir versiyon ile yetineceği de gelen bilgiler ortasında.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir