Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Pars IV 6×6 Özel Operasyonlar Aracı, güvenlik güçlerine teslim edildi

Pars IV 6×6 Özel Operasyonlar Aracı, güvenlik güçlerine teslim edildi

admin admin -
16 0
Geçtiğimiz ay bütün Gerekli testleri muvaffakiyetle geçerek teslimat kademesine geldiği belirtilen “Pars IV 6×6 özel Operasyonlar Aracı” projesinde birinci teslimatlar gerçekleştirildi. FNSS tarafından geliştirilen araçlar Emniyet güçlerinin kullanımına sunuldu.

Törende konuşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri İsmail Demir, “Pars araçlarımız, Emniyet güçlerimize yüksek zırh müdafaası altında devinim İmkan kabiliyeti kazandırmak, bu ögelerin harekat ortamındaki yüksek kapasiteli manzara, ses ve data muhaberesi gereksinimini karşılamak amacıyla bugüne kadarki en yüksek mayın, el üretimi patlayıcı (EYP) ve balistik muhafazalı olarak dizayn edilmiştir. öbür teknik özellikleriyle birlikte dünyada bir birinci olan bu türlü bir aracı tasarlayan, geliştiren ve üreten bir savunma sanayiimiz olduğu için gurur duyuyoruz.” tabirlerine yer verdi.

FNSS genel Müdürü Nail Kurt ise aracın şiddetli şartlarda 25 bin kilometrelik sürüş testlerini tamamladığını belirterek, “Aracın Türk Silahlı Kuvvetlerine teslimiyle, 6X6 sınıfında yeni nesil bir harp aracı birinci kere ordumuzun envanterine girmiş olacak ve Değerli bir Güç çarpanı olacak.” formunda konuştu.

PARS IV 6×6 Mayına Karşı Muhafazalı Araç, Özel operasyonlara yönelik ateş kabiliyeti, yeni teknoloji eseri vazife donanımlarıyla var araçların ötesinde bir araç olarak tasarlandı. Modüler bir zırh yapısına sahip araç, entegre EYP kiti ve kullanıcı tarafından basitçe sökülüp takılabilen RPG ağı sayesinde edilgen müdafaa ögelerini tamamlıyor.

Süpersonik seslere hassas ve silah kuleleriyle entegre akustik İkaz ile faal karıştırma/köreltme sistemleri, 360 derece çift kullanıcılı sis havanları ve KBRN sistemi de etkin müdafaa ögeleri olarak araçta yer alıyor. ihtiyaç halinde kullanıcı tarafından silahı kolaylıkla değiştirilebilen kulelerde 3 farklı silah tipi kullanılabiliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir