Oldukça ürpertici! Gerçek kuş gibi görünen casus drone devri başlıyor

Genel Şub 25, 2023 Yorum Yok
Araştırmacılardan oluşan bir grup, doldurulmuş meyyit kuşların vücutlarından başarılı bir biçimde dronlar geliştirdi. Biraz ürkütücü olsa da grup üyeleri, bu Cin dronların bir gün hayvanları ayrım edilmeden izlemek için kullanılabileceğine inanıyor. Öte yandan tıpkı gerçek kuş gibi görünen ve davranan bu dronlar casusluk telaşına neden oldu.

Gerçek kuş üzere görünen drone

Ornithopter olarak isimlendirilen bu Cin dronlar kuşlardaki üzere çırpılabilen kanatlara sahip. Çoklukla bu Cin kuş gibisi dronlarda sentetik materyaller kullanılıyordu lakin New Mexico Tech şirketi olayı bir adım daha ileriye taşıyor. Araştırmacılar tahnitçilik ile drone modüllerini bir ortaya getirmeye karar verdi. Ortaya çıkartılan Eser ise neredeyse bir kuş üzere kanat çırpıyor ve devinim ediyordu.

Bu gerçekçi devinim için araştırmacılar modellerin rüzgârda nasıl kanat çırptığını gözlemlemek için aerodinamik simülatörler kullandı. Lakin yapılan optimizasyonlara Karşın elbette bir kuş üzere verimli bir uçuş tekniğine ulaşılamadı. Araştırmacılar daha esnek kanat sistemleri ve daha sessiz mekanik kesimler sayesinde bu Cin dronların kullanım alanlarının daha da geliştirilebileceğini söylüyor.

Şimdilik drone kuşların ayakları bulunmuyor. İlerleyen araştırma devirlerinde uçuşu daha esnek hale getirmek için dronlara ayak da takmak isteniyor. Bu sayede dronun daha Çok pil tüketmesinin önüne geçilebileceği düşünülüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir