Nvidia’nın Twitter hesabı hacklendi: Dogecoin görseli paylaşıldı

Genel Kas 16, 2022 Yorum Yok
Ekran kartı dalının dev isimlerinden Nvidia, bugün beklenmedik bir mevzuyla gündemde. Şirketin Tayvan Twitter hesabı, bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi.

Nvidia Tayvan Twitter hesabı hacklendi

Bildirilenlere nazaran 2019’un sonundan bu yana sadece bir gönderide bulunan Nvidia Tayvan, bugün Dogecoin görseli içeren ilginç bir tweet paylaştı. Paylaşılan tweet ise Twitter CEO’su Elon Musk’ın fotoğraflarının yanı Dizi Dogeathon olarak kabul edilen aktifliğe ve yatırımcılara göndermeler içeriyor. 

Nvidia şimdi kuşkulu paylaşım hakkında yorum yapmadı. Lakin Lahza itibariyle şirketin Tayvan hesabı askıya alınmış durumda. Ayrıca yeni Emniyet açığı, NVIDIA’nın bu Yıl yaşadığı Biricik Sorun değil. 2022 yılının başlarında bir bilgisayar korsanı topluluğu, birçok bilginin yanı Dizi DLSS kaynak kodlarının ele geçirildiğini duyurmuştu.

‘Twitter Blue’ programı sayesinde nihayet vakitlerde Düzmece hesapların sayısında artış yaşandığını söyleyebiliriz. Paylaşımda bulunan hesaplar her ne kadar resmi bile olsa kontakları takip ederken kullanıcıların dikkatli olmalarını öneriyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir