Nvidia, RTX 4070 üretimini azaltabilir: Peki neden?

Anakart Driverları, Donanım Nis 24, 2023 Yorum Yok
Bu ayın başlarında Ada Lovelace mimarisinin orta üst Tertip modeli RTX 4070‘i kullanıcılar ile buluşturan Nvidia, pazarda yaşanan sakinlik nedeniyle üretime Uzaklık verebilir. GPU devi, yeni kararla stok fazlalığını önlemeyi planlıyor. İşte ayrıntılar

Nvidia, RTX 4070 üretimine Aralık verebilir

Bilindiği üzere ekran kartı pazarında yaşanan tedarik ve stok sıkıntıları günümüzde sona ermiş durumda. Bununla Birlikte madencilik sonrası RTX 30 ve RTX 20 serisi Fazla sayıda GPU, ikinci el pazarında uzunluk göstermeye başladı. Şimdi yeni söylentiler, Nvidia’nın bu yavaşlayan satışlara Karşılık olarak RTX 4070 üretimini süreksiz olarak kısıtlayabileceğini söylüyor. 

Sektöre yakın kaynaklara nazaran Nvidia, stok problemlerini önlemek ve perakende kanallarındaki envanter fazlalığını azaltmak ismine üretim ortakları ile görüşmelere başladı. Bu noktada GPU devinin, RTX 4070 üretimini bir ay müddetle duraklatacağı bildiriliyor.

Ayrıca paylaşılan raporlar, Inno3D RTX 4070 Twin X2 ve Palit RTX 4070 Dual üzere birtakım modellerin Özellikle İngiltere pazarında yeni indirimler aldığını gösteriyor. Lahza itibariyle her iki kartın fiyatı 550 dolara kadar gerilemiş durumda. Bilmeyenler için RTX 4070, ülkemizde 14.999 TL’den başlayan fiyatlar ile tanıtıldı. Kartın Yurt dışı fiyatı ise 599 dolar. Global pazarda başlayan fiyat indirimlerinin ülkemizde geçerli olup olmayacağı ise şimdi bilinmiyor. Bunu bekleyip görmemiz gerekecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir