Nvidia, GeForce MX serisi ekran kartlarını sonlandırabilir

Genel Oca 20, 2023 Yorum Yok
İnce ve hafif dizüstüler bilgisayarlar için GeForce MX serisi ekran kartlarını piyasaya süren Nvidia, istikbal planlarında Değerli bir değişikliğe gidecek üzere gözüküyor. Çin merkezli yayın kaynağı ITHome, Nvidia’nın uzun müddettir devam eden MX serisi ile yolları ayıracağını ortaya çıkardı.

Nvidia MX serisi için işler zorlaşıyor

Bilmeyenler için en nihayet Nvidia, 15-25W aralığında RTX 2050 ile benzeri özelliklere sahip olan​​​​​​​ MX 570‘i piyasaya sürdü. 64-bit hafıza bilgi yolu, GDDR6 hafıza ve 2048 CUDA çekirdeğini Temel Meydan model, Intel Arc A370M, GeForce GTX 1650 yahut Radeon RX 6300M ​​grafik kartlarına yakın bir performans sunuyor.

Ancak günümüzde Intel ve AMD, el konsollarının tanınan olması ile Bir arada tümleşik GPU çalışmalarına Hız kazandırmış durumda. Çünkü iki şirket, yeni görüntü codec bileşenleri ve hatta Yapay zekâ ile hızlandırılmış Amel yüklerini destekleyen entegre grafik tahlillerine sahip. Laf konusu Iris ve RDNA 2 iGPU’lar, kullanıcıların tanınan MMO yahut gündelik oyunlara ulaşmasına da fırsat tanıyor. 

AMD ve Intel’e ek olarak Nvidia, dizüstüler için 35W TDP’ye sahip RTX 4050 taşınabilir ekran kartını kullanıma sunacak. Böylece düşük kuvvetli MX serisi ile alt Tertip kartlar ortasındaki makasın giderek daralacağını söyleyebiliriz. Şirket şimdi MX serisi kartların devam edip etmeyeceği konusunda İzah yapmadı. Fakat şirketin Ada Lovelace mimarili MX modelleri için sessizliğini muhafazası da sızıntıları doğruluyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir