Nintendo beklenenin aksine Switch üretimi artırıyor

Genel Oca 20, 2023 Yorum Yok
Nintendo’nun başarılı el konsolu Switch, görünüşe nazaran bir mühlet daha hayatımızda kalmaya devam edecek. Yeni bir Bloomberg raporuna nazaran Nintendo, Switch donanımı için üretimi artırmayı planlıyor. Konsolun bu Ömür noktasında firmanın bu türlü bir atılımda bulunması ise değişik.

Nintendo Switch üretimi artıyor

Nintendo Switch, Özgün olarak 2017 yılında piyasaya çıkmış ve 2019 yılında Lite modeliyle farklı varyantlara bölünmüştü. Ayrıyeten OLED ekranlı bir versiyon da 2021 yılında çıkışını yapmıştı. Ancak Nintendo Switch, yaşanan çip krizinden Önemli halde etkilenmiş ve stok meseleleri yaşamıştı. Çip kıtlığının aşağı üst sonlandığı bu periyotlarda Nintendo, donanım üretimini artırarak daha Çok Switch konsolu satmak istiyor üzere görünüyor.

Öte yandan piyasa analistleri ise insanların eskiyen Switch’i satın almaktan uzaklaşacağını ve satışların firmanın beklediğinden daha zayıf olacağını söylüyor. Temelinde günümüzde Switch epey güçsüz bir Aygıt ve yeni oyunların konsola gelmesi Fazla kolay üzere görünmüyor.

Ancak aslında Nintendo’nun konsol satışlarının gerisindeki en Aka itici Güç firmanın kendi üretimleri oluyor. Bu yılın Mayıs ayında çıkacak olan The Legend of Zelda: Tears of Kingdom’ın muhakkak konsol satışlarını artıracağı düşünülüyor. Bununla Bir arada Metroid Prime 4’ün de yolda olduğu biliniyor. ek olarak Nintendo, Switch üretimini artıyorsa yeni nesil Switch’in bu Yıl çıkmayacağını söyleyebiliriz. 2017’den bugüne kadar ise toplamda 114 milyondan Çok Switch konsolu satıldığı düşünülüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir