Netflix’in iOS uygulaması güncellendi: İşte karşınızda yeni arayüz

Genel Oca 17, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz Yıl kullanıcı ve Üleş kayıpları yaşasa da Netflix hala görüntü akış servisleri ortasında popülerliğini koruyor. Kayıplarını düzeltmek için Önemli çalışmalar yapan firma artık de iOS uygulamasını için Aka bir güncelleme yayınladı.

Yeni tasarım, yeni animasyonlar

Bazı bölgelerde yayınlanan yeni iOS güncellemesi, Netflix uygulamasını baştan aşağı yeniliyor. Artık uygulamayı açtığınızda Aka bir üretim önerisi ile karşılaşıyorsunuz. Aka bir kart olarak gözüken bu teklif, iPhone’nun ivmeölçerini kullanarak paralaks tesiri de yaratıyor ve böylelikle birinci andan itibaren kullanıcıları uygulamaya bağlıyor.

Netflix’in geçtiğimiz Yıl başlattığı bu yeni tasarım projesini yöneten Janum Trivedi, toplumsal medya üzerinden yeni uygulamanın özelliklerini gözler önüne serdi. Görüntüden da görüldüğü üzere uygulama; animasyonlarında, yapım sayfalarında ve profil geçişlerinde Aka değişiklik yapmış. Ayrıyeten Trivedi, uygulamanın titremişim Geri bildirimi iç birçok farklı yeniliğe sahip olduğunu da belirtti. Trivedi, Netflix’in yeni dizaynını yönetmiş olsa da kendisi artık firma için çalışmıyor lakin kaynaklarına nazaran Netflix, yakında benzeri bir tasarım yeniliğini Apple TV için yayınlayabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir