Netflix, şifre paylaşımını engellemede kararlı: Daha geniş çapta uygulamaya geçiliyor

Genel Oca 20, 2023 Yorum Yok
Netflix, 2023’ün birinci çeyreğinde fiyatlı şifre paylaşımını daha geniş çapta kullanıma sunmayı planladığını ve birebir hesabın apansızın Çok hanede kullanılmasına yönelik engellemenin uygulanacağını söyledi.

Şifre paylaşımının yasaklanmasının esas iki sebebi var; Yatırımları engellemesi ve hizmetin geliştirilmesini, güzelleştirilmesini baltalaması. Şirketin açıklamasına nazaran, bu, Amel kurma konusuda uzun vadeli planları da etkiliyor. Kullanım kaideleri, Netflix’in kullanımını bir Mesken halkıyla sınırlıyor olsa da bugün 100 milyondan Çok hanede hesap paylaşımının yapıldığı biliniyor.

Netflix, üyelerin hesaplarına hangi aygıtlarla giriş yapıldığını görmelerini sağlayan ve bir profili yeni bir hesaba aktarma iç tecrübesi uygunlaştıran yeni özellikler için Fazla çalıştıklarını belirtiyor. Netflix’i Birlikte yaşamadıkları bireylerle paylaşmak isteyen kullanıcılardan da ekstra fiyat alınacağı açıkça söyleniyor. Şirket, birtakım ülkelerde uyguladığı fiyatlı şifre paylaşımı uygulamasının hesap iptali ile sonuçlanacağının da farkında lakin gelirlerin artması ismine bu türlü bir çalışmanın yapılması gerektiği belirtiliyor.

Netflix şifre paylaşımı fiyatı ne kadar?

Netflix şifre paylaşımı fiyatı 3 dolar fakat bu, Latin Amerika ülkeleri için geçerli fiyatlandırma. Netflix’in Amerika’da hesap paylaşımı için 7 doların biraz altında fiyat alacağı söyleniyor. IP adresleri, Aygıt kimlikleri ve hesap aktifliği aracılığıyla kullanıcıların şifrelerini Mesken dışındaki hesaplarla paylaşıp paylaşmadığı görülecek.

Netflix hizmet koşullarına nazaran, hesabın birebir hanede yaşamayan bireylerle paylaşılması yasak lakin bu uygulamaya uzun müddettir müsaade veriliyor. Şirket, fiyatlı hesabı şifresi paylaşımı uygulamasına 2023’ün birinci çeyreğinde geçmeyi planlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir