Netflix bu yıl 40 yeni oyunu kütüphanesine ekleyecek

Genel Mar 21, 2023 Yorum Yok
Apple Arcade abonelik sisteminden sonra Netflix de taşınabilir dünyanın en Aka oyun abonelik sistemlerinden birisi olma yolunda ilerliyor. Netflix aboneleri bu Yıl 100 civarında oyuna fiyatsız sahip olabilecek.

Netflix oyun kataloğu büyüyor

Netflix, abonelerine fiyatsız taşınabilir oyun sunma fikrini 2021 yılında hayata geçirmişti. Kendi oyun stüdyosunu kuran Netflix, bir yandan oyun geliştirmelerine devam ederken öbür yandan tanınan oyunları da kütüphanesine ekliyor.

Valiant Hearts: Coming Home ve Highwater oyunlarının yayınlanması ile Birlikte Netflix oyun kütüphanesi 55 üretime ulaştı. Bu Yıl ise Terra Nil, Paper Trail, Ubisoft imzalı Mighty Quest: Rogue Palace üzere oyunlarla toplamda 40 imal abonelerle buluşacak. Böylelikle toplamda 95 oyun olacak. Firma her ay oyun yayınlayacağını belirtti.

Netflix hali hazırda 70 oyun geliştiriyor ve bunların 16’sı kendi stüdyolarında. Bu Yıl 40 Tane yayınlanacağı için önümüzdeki yıllarda 30 imal daha piyasaya çıkacak. Monument Valley serisi 2024 yılında abonelere sunulacakken UsTwo grubu bir devam oyunu daha geliştiriyor. 125 civarı oyunla Netflix bölümün en Kıymetli taşınabilir oyun aboneliklerinden birisi haline gelecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir