Microsoft’un mobil mağazası en erken gelecek yıl hizmete girecek

Genel Mar 21, 2023 Yorum Yok
Bu ayın başlarında Microsoft’un bir taşınabilir uygulama mağazası açma niyetini lisana getiren Phil Spencer, sürpriz projeyi ayrıntılandırmaya devam ediyor. Taşınabilir mağaza için en erken istikbal Yıl işaret ediliyor.

Microsoft taşınabilir uygulama mağazası ne Vakit geliyor?

Xbox bölümü lideri Phil Spencer yaptığı açıklamada masaüstü olduğu kadar taşınabilir dünyada da yer almak istediklerini ve bu bağlamda bir taşınabilir uygulama mağazası üzerinde çalıştıklarını lisana getirdi.

Microsoft’un taşınabilir mağazası için birinci kural Activision-Blizzard satışının tamamlanması. Firma bu koşul sağlandıktan sonra geniş bir oyun kataloğuna sahip olmayı planlıyor. İkinci kural ise Avrupa başta olmak üzere pek Fazla ülkede Google ve Apple’ın kendi mağazalarında üçüncü taraf uygulama mağazalarına müsaade vermesi. Böylelikle taşınabilir dünyada daha rahat devinim edebilecek. Bu bakımdan yeni mağazanın en erken istikbal Yıl başlarında devreye girmesi bekleniyor.

Microsoft şimdi uygulama mağazası için ne Cin Amel birlikleri ve içerik mutabakatları yapılacak açıklamadı fakat Activision-Blizzard satın alımının sona yaklaştığı devirlerde muhtemelen taşınabilir mağaza projesi de detaylanmış olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir