Microsoft, Office mobil uygulamasından iki özelliği kaldırıyor

Genel Kas 16, 2022 Yorum Yok
Yazılım devi Microsoft Yıl sonunda Office taşınabilir uygulamasından iki özelliği kaldıracağını duyurdu. Şirket, 31 Aralık 2022 tarihi prestijiyle Dosyaları Aktar ve Yakındakilerle Paylaş özelliklerini tarihe gömecek.

Dosya transferi bildiğiniz üzere Office uygulaması ile bilgisayar ortasında dosya transferi yapılmasını sağlayan bir özellik. Fakat şirket Office’e meselesiz bir biçimde entegre olan bulut depolama hizmeti OneDrive‘ın bu Amel için kâfi olduğu görüşünde. Dolayısı ile Belgeleri Aktar fonksiyonuna gerek kalmadı.

Kullanıcı tecrübesini geliştirecek

Office taşınabilir uygulamasından kaldırılacak bir Öbür özellik olan Yakındakilerle Paylaş isminden da anlaşılabileceği üzere yakın aradaki Android cihazlarla belge paylaşımını Muhtemel kılıyordu. Lakin Microsoft, bu özelliğin müşterilerinin var bütün gereksinimlerini karşılamadığını inanıyor.

Şirket temsilcileri bu adımların Microsoft 365 uygulamasını geliştirmek emeliyle atıldığını vurguladı. Giriş kısmında da belirttiğimiz üzere Laf konusu değişiklikler 31 Aralık 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir