Microsoft, Google’dan hızlı davrandı: İşte ChatGPT entegrasyonuna sahip yeni Bing

Genel Şub 04, 2023 Yorum Yok
Microsoft’un Yapay zeka tabanlı ChatGPT sohbet robotunu Bing arama motoruna entegre edeceği zati biliniyordu. Birtakım Bing kullanıcıları arama motorunun yeni arayüzünü görme bahtını yakaladı. Bu sayede geleceğe damga vurması beklenen yeni arama tecrübesinin neler sunacağı aşikâr oldu.

Yeni Bing olarak isimlendirilen sistem sizden en Çok 1.000 karaktere kadar bir soru girmenizi istiyor. Daha sonrasında algoritma birkaç arama sorgusu çalıştıracak, sonuçları derleyecek ve kısa özet halinde bir yanıt üretecektir. Ayrıyeten bu bilgileri hangi kaynaklardan aldığını da belirtecek.

Algoritmayı yalnızca bilgi aramak için değil tıpkı vakitte daha kreatif görevler için de kullanmak mümkün. mesela sizin için kafiyeli bir şiir yahut kısa bir hikaye yazmasını isteyebilirsiniz. Hudut ağı tıpkı vakitte gerçek bir muhatap üzere davranarak sohbeti sürdürme özelliğine sahp. Bing’e en sevdiği sineması sorduğunuzda size Karşılık vermekle kalmayıp takip sorusu da yöneltebiliyor.

Arama motoru evrim geçiriyor

Klasik Bing arama sonuçları sayfası ortadan kalkmadı. Dilediğiniz Vakit araç çubuğundan arama ve sohbet ortasında geçiş yapabileceksiniz. Microsoft şu anda yeni Bing’i erişime kapatmış durumda. Muhtemelen şirket mühendisleri ezkaza arayüzün test sürümünü halka Aleni olarak yayınladı.

Özellik kullanıma sunulduğunda bing.com/new adresindeki bekleme listesine katılabileceksiniz. Müracaatınız kabul edildiğinde bir e-posta bildirimi alacaksınız. Bing’in sohbet robotu entegrasyonu ChatGPT’nin daha süratli bir versiyonu olan OpenAI GPT-4 tarafından desteklenecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir