Meta, Donald Trump’ın Facebook ve Instagram’a dönmesine izin verdi

Genel Oca 26, 2023 Yorum Yok
Meta, bir müddet Evvel eski ABD lideri Donald Trump‘ın Facebook ve Instagram’a geri dönmesine müsaade vereceğini duyurdu. Toplumsal medya devi bundan iki Yıl Evvel Trump’un platformlardaki hesaplarını askıya almış ve yasaklamıştı.

Trump’ın Facebook ve Instagram yasağı sonlandı

Meta yayınladığı bir blog gönderisinde önümüzdeki birkaç hafta içerisinde Trump’un hesaplarının eski haline Geri getirileceğini açıkladı. Ayrca Meta bir de ikazda bulundu. Trump, Meta’nın içerik siyasetlerini bir Sefer daha ihlal ederse, “ihlalin ciddiyetine bağlı olarak” bir aydan iki yıla kadar değişen ek askıya alma sürecinin yapılacağını bildirdi.

Çarşamba günkü duyurunun bir modülü olarak Meta, kurallarını açıkça ihlal etmeyen fakat Kongre Binası’nda gerçekleşen 6 Ocak olaylarına benzeri şiddet içeren yahut ziyanlı davranışları teşvik edebilecek içerikleri hesaba katacak formda siyasetlerini güncelledi. Bu Cin içeriklerin Facebook ve Instagram’da paylaşılarak yayılmaması için gönderinin kısıtlanacağı söylendi.

Facebook, Instagram ve Twitter’dan yasaklandıktan bir yıldan Çok bir müddet sonra Trump, Şubat 2022’de Truth Social isimli kendi toplumsal medya platformunu kurmuştu. Trump bir Kez daha ABD başkanlığı için Namzet olacağını açıkladığında bu yasakların kalkacağı gündeme gelmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir