MediaTek gözünü PC pazarına çevirdi: Yeni işlemciler yolda

Genel Kas 18, 2022 Yorum Yok
Akıllı telefonlarda karşımıza çıkan ARM mimarili işlemciler, sahip oldukları performansla bilgisayarlara Saha okuyacak kadar kuvvetli hale geldiler. Günümüzde Apple, M serisi işlemciler ile bu pazara öncülük ederken, öteki çip üreticileri de ARM PC pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Bu isimler ortasından MediaTek, bugün düzenlenen Özel bir aktiflikte PC pazarını içeren istikbal planlarını açıkladı.

MediaTek’in birinci maksadı Chromebook pazarı olacak

Bilindiği üzere MediaTek, Dimensity serisi işlemciler ile Aka bir ivme yakaladı ve günümüz akıllı telefon pazarının lider isimlerinden biri haline geldi. Artık de bu başarıyı PC pazarına da taşımayı planlayan şirket, düzenlenen etkinlikte birinci maksatlarının Chromebook pazarı olacağını duyurdu. Çünkü yakın vakitte Kompanio 520 ve Kompanio 528 Chromebook işlemcilerini tanıtan yonga devi, bu işlemcilerin günlük kullanım performansına ve Güç verimliliğine dikkat çekmişti. 

Ayrıca MediaTek, CPU ve GPU dizaynlarını üçüncü taraf üreticilerden satın almak yerine kendi bünyesinde hazırlamayı planlıyor. Yonga devinin bilgisayar operasyonları ise daha Evvel Intel’de on Yıl misyon yapan, MediaTek reis yardımcısı ve alıcı bilgi süreç genel müdürü Adam King tarafından yönetilecek. Paylaşılan bilgilerden yola çıkarak istikbal jenerasyon işlemcilerde Qualcomm, MediaTek ve Apple ortasında yaşanan rekabetin Hız kazanacağını söyleyebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir