Mailchimp bir kez daha hacklendi: 133 kullanıcının bilgileri sızdırıldı

Genel Oca 19, 2023 Yorum Yok
Tanınan e-posta pazarlama ve haber bülteni hizmeti olan Mailchimp, 133 farklı müşterinin bilgilerinin çalındığı bir güvenlik ihlali yaşadığını duyurdu.

Mailchimp çalışanlarına toplumsal mühendislik uygulanmış

Intuit’in sahibi olduğu şirket ‘’Yetkisiz aktör, Mailchimp çalışanlarına ve mutabakatlı üyelerine bir sosyal mühendislik saldırısı düzenledi ve bu hücumda güvenliği ihlal edilen çalışanların kimlik bilgilerini kullanarak belli Mailchimp hesaplarına erişim elde etti’’ dedi. Firma, yanılgıyı 11 Ocak’ta tespit ettiklerini ve yetkisiz aktörün Öbür Intuit sistemlerine yahut 133 hesabın ötesine erişmediğini belirtti fakat erişilen bilgiler hakkında bir İzah bulunmadı.

Erişilen 133 hesaptan biri olan WooCommerce ise bahis ile ilgili bir açıklamada bulundu. WooCommerce’in analitiklerine nazaran bu Hadise kullanıcılarının isimlerinin, URL adreslerinin, gerçek adreslerinin ve e-posta adreslerinin sızdırılmasına neden olmuş. Lakin kullanıcılarının şifre ve ödeme sistemlerinin sızdırılması mümkün olmamış. 

Her halükârda Mailchimp’in başı Aka bir kaygıda üzere gözüküyor. Firma geçtiğimiz yıldan beri üçüncü kez siber bir atağa karşı başarısız oldu. Nisan 2022 ve Ağustos 2022’de yaşanan olaylar da 500’den Çok kullanıcılarının bilgisinin sızdırılmasına neden olmuştu. Bakalım Mailchimp, siber Emniyet konusunda Kıymetli tedbirler alacak mı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir