LG’den salvo: Samsung QD OLED ekran yanığına daha yatkın

Genel Mar 03, 2023 Yorum Yok
Ekran dünyasının en Aka iki oyuncusu Samsung ve LG bugüne kadar pek Fazla teknolojinin gelişmesine katkı sağladılar. Vakit vakit ikili ortasında rekabet tenkit boyutlarına ulaşabiliyor.

LG’den Samsung’a eleştiri

Samsung 2018 yılında QD OLED ismini verdiği ekran teknolojisini duyurmuştu. OLED paneller kendi ışığını üretebilirken ekranlar büyüdükçe parlaklık konusunda meşakkat yaşamaya başlıyordu. Yeşil ve Kırmızı kuantum nokta filtreleri ile mavi renkli OLED’leri öne çıkaran Samsung, böylelikle renk bozulmasının önüne geçebiliyor ve parlaklığı en yüksek düzeye çıkarıyordu.

LG Display yaptığı açıklamada QD OLED ekranların kullandığı alt piksellerin daha Çok gerilime maruz kaldığını ve bu nedenle kendi WOLED ekranlarına nazaran ekran yanıklarına daha yatkın olduğunu belirtti. Rtings tarafından bu ay açıklanacak uzun ekran testlerinde de bu hususun yer aldığı Anlatım ediliyor.

Samsung da geçtiğimiz aylarda LG’nin OLED ekranlarında renk yanıklarının Çok olduğunu ve o periyoda kadar kendi OLED eserlerinde bu türlü bir probleme rastlamadığını duyurmuştu. LG aslında buna misilleme yapmış oldu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir