LG Display, otomobiller için ince hoparlör teknolojisini tanıttı

Genel Kas 21, 2022 Yorum Yok
Dünyanın en Aka ve tanınan ekran ve panel üreticilerinden olan LG Display, ekstra esnek LCD panellerini tanıtmasından günler sonra yeni hoparlör sistemini duyurdu. Bu ince ses sistemi ile LG, otomobiller için optimal bir ses tecrübesi yaratmak istiyor.

Thin Actuator Sound Solution

LG Display’in yeni ince hoparlör sistemi Thin Actuator Sound Solution (İnce Aktüatör Ses Çözümü) olarak isimlendiriliyor. Ses bobini, koni ve mıknatıs üzere bileşeneler nedeniyle Aka olan hoparlörlerin bilakis Thin Actuator, sinema tipi uyarıcı teknoloji sayesinde epey ince bir yapıya sahip. Bu teknoloji ile LG, araç içerisinde ekran panelleri titreştirerek 3 boyutlu ve sürükleyici bir ses tecrübesi sağlamayı amaçlıyor.

150mm x 90mm boyutundaki ses paneli, 2.5mm inceliği ve 40g kütlesi ile hayli rekabetçi bir ses sistemi olarak dikkat çekiyor. Yeni teknolojisini CES 2023’te ayrıntılı olarak göstermeye hazırlanan firma, bu sistemin 2023’ün birinci yarısında araçlarda uzunluk göstereceğini de belirtti. Bakalım LG Display, ekran teknolojilerinde bulduğu başarıyı ses sistemlerinde de yakalayabilecek mi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir