Lenovo, güncellenmiş Slim Pro dizüstü bilgisayar serisiyle MacBook’u hedefliyor

Genel Mar 28, 2023 Yorum Yok
Lenovo, oyun dizüstü bilgisayarlarını yeni donanımlarla yeniledikten sonra gözünü daha taşınabilir ve üretkenlik odaklı Slim ve Yoga serilerine dikti. Lenovo, M2 MacBook alternatifi olarak gördüğü yeni Slim serisiyle yüksek performansı ince dizaynla birleştiriyor. Bu yeni seri, yenilenmiş 14,5 inç Slim Pro 7 ve 14 inç Slim 7i’nin yanı Dizi 14,5 inç ve 16 inç seçenekleriyle daha değerli Slim Pro 9i modelini içeriyor.

Lenovo yeni Slim Pro serisini duyurdu

Yeni Slim Pro modelleri Lenovo’nun “X Power” paketi olarak isimlendirdiği yazılımın güncellenmiş bir versiyonuyla Bir arada geliyor. Lenovo, bu yazılımın “büyük ölçüde hızlandırılmış yazılım önizlemesi, sürece ve dışa aktarma” ve evvelki jenerasyonlara nazaran termal kapasitede yüzde 62,5’lik bir artışla görüntü düzenleme suratını Kıymetli ölçüde artıracağını söylüyor. Yeni Slim Pro’lar ayrıyeten yeni bir “Premium Suite” ile Birlikte geliyor. Lenovo bunu, kullanıcı tecrübesini geliştirmek için tasarlanmış bir sıra yeni ve güncellenmiş donanım özelliği olarak Anlatım ediyor. Firma muhtemelen bu vurgularıyla yeni klavye tuşları, daha Aka trackpad, kızılötesi kamera ve kapalılık deklanşörü gibi özelliklere dikkat çekiyor.
Yeni Lenovo Slim Pro 9i modelleri sahip oldukları 14,5 inç ve 16 inç ekranlarda 165 Hz yenileme suratı ve HDR desteği sunuyor. Bunların yanı Dizi DCI-P3, sRGB ve Adobe RGB renk alanlarının yüzde 100‘ü kapsanıyor. Azamî parlaklığı 1200 nit olan ekrana ise 13. jenerasyon Intel Core i9 H serisi işlemciler, 64 GB RAM, 1 TB SSD ve GeForce RTX 4070 kartı eşlik ediyor. Ayrıyeten Dolby Atmos özellikli hoparlörler ve Thunderbolt 4, USB-A, bir kulaklık girişi ve HDMI irtibat seçenekleri de eserde bulunuyor.

Çok Çok güce gereksiniminiz yoksa Güncellenmiş Slim Pro 7, Ryzen 7000HS serisi işlemcileri daha Aka bir pil ve daha güzel soğutma soğutma ile RTX 4050 ile birleştiriyor. ek olarak 1 TB depolama ve 16 GB RAM bu modelde yer almakta. Ekran tarafında ise 120 Hz yenileme suratına sahip 3K LCD panel bulunuyor. Ayrıyeten 13. nesil Intel Core işlemcilere sahip yenilenmiş bir 14 inç Slim 7i de var.

Slim Pro 7 ve Slim 7i‘nin Nisan ayında şimal Amerika’da piyasaya sürülmesi bekleniyor ve fiyatları sırasıyla 1.200 dolar ve 1.180 dolardan başlayacak. Slim Pro 9i ise Mayıs ayında gelecek. Fiyatlar ise 14,5 inçlik modeller için 1.700 dolardan, 16 inçlik modeller için ise 1.800 dolardan başlıyor olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir