Küresel tablet satışları düşüyor: Peki, lider kim?

Genel May 08, 2023 Yorum Yok
Samsung, global tablet pazarında bir Kez daha ikinci sırayı aldı fakat hâlâ en Fazla Android tablet satışı gerçekleştiren şirket pozisyonunda. Apple, Aleni Uzaklık liderliğini sürdürmeye devam ediyor. IDC raporuna nazaran, tablet satışlarının 2023 birinci çeyreğinde yıllık bazda %19 oranında düştüğü görülüyor.

Küresel tablet satışları

Samsung, 2023 birinci çeyreğinde 7.1 milyon tablet satışı gerçekleştirdi. Satışlar, geçen yıla kıyasla %14.3 oranında düştü. Apple ise 10.8 milyon tablet sattı. Apple’ın satışlarında %10.2 oranında düşüş var. Apple ile Samsung’un gerisinden Huawei geliyor. Huawei, 2 milyon tablet sattı. Şirket, yaklaşık %6.6 pazar hissesine sahip. Lenovo, geçen Yıl 3 milyon tablet satarken, bu Yıl 1.9 milyon adet tablet satabildi. Birinci 5’teki nihayet İsim Özellikle Amerika’da Fire serisiyle Ünlü olan Amazon. Amazon’un tablet satışları ise; 1.4 milyon.

Çalışanların ofislere dönmesi ve tüketicilerin harcama konusunda dikkatli olmaları nedeniyle talebin zayıflaması üzerine bu çeyrekte tablet satışları düştü. Fakat, 2023’ün ikinci yarısında tablet satışlarının yükselmesi bekleniyor. Apple ve Samsung, tablet pazarının yaklaşık %58’sini oluşturarak pazara öncülük ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir