Kullanıcılar üç ayda mobil oyun ve uygulamalara 33 milyar dolar harcadı

Genel Mar 30, 2023 Yorum Yok
Taşınabilir oyun ve uygulamaların son derece kazançlı bir pazar segmenti olduğu bir Kez daha kanıtlandı. Veri.ai tarafından yayınlanan yeni bir rapor kullanıcıların yalnızca 2023’ün birinci çeyreğinde uygulama mağazalarında 33.9 milyar dolar harcadığını ortaya koyuyor.

Toplam uygulama mağazası harcamalarının %65’ini iOS kullanıcıları yaptı. Raporda yer Meydan bilgiler 2022’nin birebir devrine kıyasla %4 daha Çok Nakit harcadıklarını gösteriyor. Android Aygıt sahiplerinin harcamaları ise bir evvelki yıla nazaran %6 oranında arttı.

Harcamalarda TikTok birinci

Mobil uygulamalara en Fazla harcama yapan ülkeler ABD, Japonya ve Güney Kore olarak sıralanıyor. Bu yılın birinci çeyreğinde App Store 21.7 milyar dolar, Google Play ise yaklaşık 12.2 milyar dolar hasılat elde etti. Tüketici harcamalarındaki artışa Enlem olarak indirme sayıları da yükseldi.

Kullanıcıların en Çok harcama yaptıkları uygulama listesinde Aka bir değişiklik yok. Birinci sırada TikTok ikinci sırada ise YouTube yer alıyor. Bununla Birlikte Facebook, SnapChat, WhatsApp, Netflix üzere uygulamalarının hakimiyetinde olan en düzgün uygulamalar listelerinde hiçbir Vakit Çok devinim olmadığını belirtelim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir