Kendini ortamdan şarj eden kumandalar yaygınlaşacak

Genel Oca 22, 2023 Yorum Yok

Her ortamda az Fazla Fer var ve bu ışığı yararlı elektrik enerjisine çevirme metodunu bulan Ambient Photonics ile kumandanın az güç tüketmesini sağalayan Universal Elektronik firmaları güçlerini birleştirip birinci kendini ortamdan şarj edebilen kumandaları üretme yolunda.

Böylece bir kumanda kendi klasik kullanım ömrü uzunluğu yani 7 Yıl içersinde 14 Tane pil kullanmaktan kurtulacak. Bu az üzere görünebilir ancak yılda 225 milyon televizyon satıldığını düşünürsek her Yıl 3,15 milyar daha az pil satılacağı manasına geliyor.

Firma bu teknolojiyi Özel geliştirdiği basılabilir boya tabanlı solar hücreler ile yapmayı planlıyor. Bu teknoloji uzun vakittir var lakin firmanın geliştirdiği teknikler ile artık düşük Fer ortamında 3 kat Çok enerji üretebiliyor.

Universal Elektronik ise kumandalardaki çip ve yapının Fazla daha az güç harcamasını planlıyor. Başta ışığın kâfi olmayacağını düşünebiliriz lakin aslında kumandanın gün uzunluğu ve akşam beşerler yatıncaya kadar uzun sayılacak bir süre boyunca ışıklı ortamda kaldığını lakin günde Fazla az faal olarak anlık olarak çalıştığını düşününce neden mantıklı olduğu anlaşılabilir.

Aslında yalnızca mevzuya kumandalar olarak bakmamak gerek. Takip edilebilir köpek tasmalarından, pil değişimi gerektirmeyen airtag’lere hatta şarjı daha uzun giden kablosuz kulaklıklara kadar bir Fazla alanda Biricik kullanımlık piller hayatımızın dışına çıkabilir yahut şarj muhtaçlığımızı azaltabilir.

Tabii ki bir eserin Fikir basamağından hayatımıza girmesi için seri üretime gereksinimi Mevcut ve bu da fabrika manasına geliyor. Şirket bu yüzden aldığı 31 milyon dolarlık yatırım ile 4000 metre kare alana sahip “The Ambient Fab 1” isimli fabrikasını Kaliforniya’da kurmaya başladı.

Fabrika 2023 ortası prestiji ile birinci eserleri müşterilere teslim etmesi bekleniyor. Müşteriler ise elektronik ve internete bağlı küçük Aygıt üreticileri olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir