Katlanan telefonlar için yeni Gmail hazır: İşte yenilenen arayüz

Genel Şub 26, 2023 Yorum Yok
Google‘ın katlanan telefonlar ve tabletler için yeni güncellemesi Gmail, Meet ve Chat uygulamalarını kapsıyor. Yeni tertip, kullanıcıları gelen kutuları ile e-postaları ortasında geçiş yapma zahmetinden kurtarırken çoklu vazifeleri kolaylaştırıyor.

İki bölmeli düzen

Samsung Galaxy Z Fold 4 üzere katlanan telefonlar için optimize edilen yeni Gmail, gelen kutularını sol yanda gösterirken açılan e-postayı sağ yanda gösteriyor. Belirli e-postaya ulaşmayı kolaylaştıran arama fonksiyonuna gelen kutusunun üzerinden erişiliyor. Yeni e-posta oluşturma butonu da sol bölmede yer alıyor.

Çoklu misyon kolaylaştı

Yeni arayüz, Gmail ile sonlu değil; Google Meet ve Chat için de güncelleme Laf konusu. Kullanıcılar, artık pencere boyutlarını ayarlamak zorunda kalmadan uygulamalar ve hizmetler ortasında kolaylıkla geçiş yapabiliyor.

Büyük ekranlı aygıtlar için (tabletler öncelikli) Özel olarak tasarlanmış işletim sistemi olan Android 12L, kullanıcıya bir bakışta daha Çok bilgi alabildiği dikey bölünmüş bildirim paneline sahip. Ayrıyeten misyonlar ortasında geçiş yapmayı ve uygulamaları açmayı kolaylaştıran bir vazife çubuğu içeriyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir