Katar 2022 FIFA Dünya Kupası uygulamalarına dikkat: Verilere tam erişim!

Genel Kas 14, 2022 Yorum Yok
2022 FIFA Dünya Kupası heyecanına 1 haftadan da kısa bir müddet kaldı. Futbol taraftarları, ekiplerini desteklemeye hazırlanırken, zımnilik uzmanları maça gidecekler için data güvenliği konusunda ikazda bulunuyor.

Bu uygulamaları yüklemek zorunlu!

Futbolseverlerin öncelikle iki uygulamayı telefonlarına yüklemeleri gerekiyor. Birincisi; Covid-19 takip sistemi olan Ehteraz. İkincisi; taraftarların stadyum alanlarına girmelerini, fiyatsız olarak toplu taşımayı kullanmalarını sağlayan Hayya.

Her şeye erişiyorlar

Dijital Emniyet kuruluşları, uygulamaların erişim müsaadelerini tahlil ettikten sonra her iki uygulamada da kapalılığı ihlâl eden ayrıntılar tespit etti.

Maçlardan Evvel Katar’da kullanıma açılan Ehteraz, fotoğraf ve görüntülere erişmek, aygıtı istenmeyen aramalara Aleni hale getirmek ve hatta cihaz datalarını görüntülemek ve değiştirmek için kullanıcının müsaadesini istiyor. Hayya ise tam File erişimi ve ferdî datalara sınırsız erişim istiyor. Her iki uygulama da kullanıcının konumunu izliyor.

Uzmanlar: Kullan Beygir telefonları kullanın

Gizlilik uzmanları, Dünya Kupası iştirakçilerinin maç uygulamalarını ferdî aygıtlarına yüklememeleri, Biricik kullanımlık/kullan Beygir telefonları kullanmalarını tavsiye ediyor.

2022 FIFA Dünya Kupası nerede, ne vakit?

2022 FIFA Dünya Kupası, Katar’da, 20 Kasım – 18 Aralık tarihleri ortasında düzenlenecek. 22. FIFA Dünya Kupası turnuvasında maçlar, 5 farklı kentte, 8 farklı stadyumda oynanacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir