İŞKUR’dan depremzedeler için iş platformu: Yeni Umutlar

Genel Mar 13, 2023 Yorum Yok
Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Mersin Vilayet Müdürlüğü, zelzeleden etkilenen 11 vilayetteki vatandaşların Amel gücüne Geri kazandırılması için Yeni Umutlar isimli proje başlattı. Kamu, Özel kesim ve Türlü derneklerle imzalanan protokol ile patronların zelzele bölgesindeki vatandaşlara istihdam sağlaması amaçlanıyor. Yaklaşık 5 bin depremzedeye Mersin’de Amel imkanı sunulması hedefleniyor.

Afet bölgelerindeki birtakım vatandaşların meskenleri üzere işlerini de kaybettiğini anlatan Mersin İŞKUR Vilayet Müdürü Mustafa Kutlu, “Bu beşerler aslında çalışıyorken bir anda konutlarını ve Amel yerlerini kaybetmeleri nedeniyle işsiz de kaldıkları ve bu manada muhtaçlıklarının oluşacağını öngördük. Depremzedelerin Temel muhtaçlıklarını devletimiz her şeyi ortaya koyarak esasen giderdi. Gerisinden işe muhtaçlıkları olacağını değerlendirdiğimiz için ismini ‘Yeni Umutlar‘ koyduğumuz projeyi hayata geçirme kararı verdik.” dedi.

Proje kapsamında, Mersin Dokuma ve Konfeksiyon Sanayicileri Derneği (METKOSAD), Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON), bağımsız Endüstrici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve Mersin Yetkili Otomotiv Satıcıları Derneği (MODER) ile protokol imzalandı. Şu anne kadar 130 afetzedenin istihdam edildiği proje ile 5 bin depremzedeye Amel fırsatı sunulması ve afetin yarattığı yaraların süratlice sarılması planlanıyor.

Depremzedeler ve Amel verenler için iki farklı müracaat sayfası oluşturuldu. Aşağıdaki ilişkilerden müracaat yapabilirsiniz:

Yeni Umutlar İş Arayan Kayıt Formu

Yeni Umutlar İş Veren Talep Formu

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir