iPhone’a ve Android telefonlara rakip: Elon Musk kendi akıllı telefonunu üretebilir

Genel Oca 09, 2023 Yorum Yok
Elon Musk bir müddettir Twitter hesabından yaptığı açıklamalar yüzünden gündemden hiç düşmüyor. Ünlü Amel insanı en nihayet Apple Store’un fiyatlandırma siyasetini beğenmediğini Anlatım etmişti. 

Elon Musk, Tesla ile telefon piyasasına el atabilir

Yoel Roth, Elon Musk’ın Apple ve Google tarafından yayımlanan yönergelere Twitter ismine uymaması hâlinde kendi platformunun sonunu hazırlayacağını söyledi. Musk kendisine yöneltilen bu haller ile tenkitlerden dolayı hem iPhone’a hem de Android’e rakip olabilecek kadar kaliteli olan eserler ve servisler üretebilir.

Bir müddettir Tesla’nın akıllı telefon piyasasına gireceği konuşuluyor. Musk, Google ve Apple’ın kendisine yönelik olan negatif hallerinden vazgeçmemesi durumunda iPhone’a ve Android’e karşı harekete geçip onlara rakip olmayı düşündüğünü itiraf etti. Şayet Musk bir akıllı telefon üretmeyi seçerse bu aygıtın adı Tesla Pi Phone olabilir.

Twitter’da genel af uygulaması için bir anket yapan ve insanların istediği doğrultuda aksiyona geçen Güney Afrika asıllı Amel insanı bu türlü bir proje için de bir anket yapabilir. Şayet Musk telefon işine el atmazsa yazılım hizmeti kesimi için düğmeye basabilir.

Musk’ın Anlatım özgürlüğü konusundaki kararlılığı Google ve Apple ikilisinin Twitter’ın uygulama marketlerindeki pozisyonunu sorgulamasına neden olabilir. Şu Lahza için bu iki dev firmanın Twitter’ı uygulama marketlerinden silmek üzere bir planı yok lakin Musk Özellikle bu ikilinin fiyat siyasetleri hakkında Olumsuz bir halde konuşmaya devam ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir