iPhone ve iPad arayüzü sadeleşiyor: iOS 16.2 ile yeni Erişilebilirlik modu

Genel Kas 09, 2022 Yorum Yok
Apple tarafından yayımlanması beklenen iOS 16.2 güncellemesi yeni bir Erişilebilirlik modu eşliğinde kullanıcıların hizmetine sunulabilir. Geliştiriciler için piyasaya sürülen iOS 16.2 beta 2 sürümü sayesinde Apple’ın daha kolay, daha verimli ve daha tesirli bir kullanıcı arayüzü üzerinde çalıştığı tespit edildi.

iOS 16.2 ile gelen yeni Erişilebilirlik modu ne sunuyor?

Kod ismi “Clarity” olan bu yeni mod iOS’un anne ekranını yöneten ve standart bir uygulama formunda nitelendirilen SpringBoard’u kullanması daha meşakkatsiz olan bir Görüntü ile değiştirecek.

Bu mod şu Lahza herkese Aleni değil. Şimdi test basamağında olan bu sistemin kod ismi dâhil lügat manası bakımından açıklığı, berraklığı ve duruluğu temsil ediyor.

Apple bu Özel erişilebilirlik modunu “iPhone’u ve iPad’i kullanmanın özelleştirilebilen ve kolaylaştırılan bir yolu” olarak tanımlıyor. Yeni sistem ile Özellikle Apple’ın eserlerini kullanmak konusunda tecrübesiz olan müşterilerin kimi kısıtlamalar eşliğinde tecrübe kazanması amaçlanacak.

Kullanıcılar anne ekranda bulunan uygulamalara, rehberdeki bireylere, yazıların boyutuna müdahale edebilecek ve donanım düğmelerinin yazılımsal hâlini ekranda görebilecek.

Başkalarının bu ayarları değiştirmesini önlemek için bir parola kullanılabilecek. anne ekran düğmesine yahut Yan düğmeye üç Kez basmak bu modu devreye sokacak yahut periyot dışı bırakacak.

Bu mod etkinleştirildiğinde uygulamaların arayüzü epey sadeleşecek ve üstteki görselde görüldüğü üzere Ebat manasında eskisinden daha Aka olan öğeler eşliğinde karşınıza çıkacak.

Apple’ın bu özelliği iOS 16.2 ile yahut daha üst bir iOS versiyonu ile halka açıp açmayacağı şimdi belirli değil. Hasılı yeni Erişilebilirlik modu test sürecinde başarısız olup iPhone kullanıcıları için yayımlanmayabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir