Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. iPhone üretim şefi açıkladı: iPhone’lar neden Android telefonlardan daha kaliteli?

iPhone üretim şefi açıkladı: iPhone’lar neden Android telefonlardan daha kaliteli?

admin admin -
16 0
Foxconn‘un montaj tesisindeki Yönetim değişikliği, Apple’ın amiral gemisi ürünü için belirlediği yüksek kalite gerekliliklerine dair şaşırtan bir bakış açısı sunuyor.

Apple’ın en Aka Amel ortağı olan Foxconn‘un yeni iPhone üretim müdürü Michael Chiang’in açıklamalarına nazaran, Android telefonlar için Çin’deki üretim sınırlarının her biri sırf 100 çalışana ihtiyaç duyarken, muadil iPhone üretim çizgileri 1.200 işçiye gereksinim duyuyor.

Neden daha uygun Android aygıtlar iPhone’dan ucuz?

Çinli üreticiler akıllı telefonlarının kalitesi konusunda pek seçici değiller, bu nedenle montaj için yaklaşık 100 Foxconn çalışanını görevlendiriyorlar. Apple’ın kalite kontrol konusunda Fazla daha sert bir yaklaşıma sahip olması, Foxconn’un yaklaşık 1.200 çalışanını Apple’ın gereksinimleri için tahsis etmek zorunda kalmasına neden oluyor. Akıllı telefonları oluşturan bileşenlerin sevkiyatı ve dağıtımından, bitmiş eserlerin fabrika depolarından çıkarılmasına kadar bütün montaj döngüsünden sorumlular.

Üretimin bütün kademelerine daha Çok İtina gösterilmesi, hem montaj sırasında hem de satış sonrasında daha yüksek kalite ve daha düşük hata oranları sağlıyor. Fakat akıllı telefonların maliyetini de artırıyor ve bu sayı, eserlerini Apple’dan Fazla daha düşük fiyatlara satan Çinli şirketler için kritik önem taşıyor. Daha yenilikçi özelliklere sahip olmasına Karşın iPhone’dan daha ucuza mal olan bir Android akıllı telefon gördüğünüzde bunu hatırlamanızda fayda var.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir