iPhone kullanıcıları iOS 16’dan şikayetçi: Sorunlar bitmiyor

Genel Oca 16, 2023 Yorum Yok
Apple bildiğiniz üzere iOS 16‘yı 2022’nin Eylül ayında yayınlamıştı. Lakin kullanıcılar dört ay Evvel çıkış yapan işletim sisteminde Fazla sayıda kusur bildirmeye devam ediyor. Twitter ve Reddit üzere platformlarda lisana getirilen şikayetler nihayet derece can sıkıcı.

İşletim sistemine yapılan en nihayet güncelleme 13 Aralık’ta yayınlanan iOS 16.2 olmuştu. Lakin kullanıcılar bu sürümden de hiç mutlu değil. Hatta yayınlandıktan sonra sıkıntıların azalmak çok daha da arttığını söylüyorlar.

Sorunlar saymakla bitmiyor

iPhone sahipleri uygulamaların düzgün çalışmadığını, donabildiğini yahut çalışmayı büsbütün durdurabildiğini bildiriyor. Düşük sistem performansı, klavyenin kaybolması yahut düzgün çalışmaması üzere kullanıcı deneyimine direkt tesir eden birtakım kusurlar da mevcut.

Bununla Bir arada Spotlight aramasının çökmesi, odak modlarıyla alakalı meseleler, HomeKit sorunları, Apple Music uygulamasında kusurlar, CarPlay aksaklıkları ve hızlı pil tüketimi üzere şikayetler de var. Sıkıntılar en yeni amiral gemisi iPhone 14 ve iPhone 14 Pro iç olmak üzere bütün iPhone modellerinde görülüyor.

Apple kullanıcılarının Aka bir kısmı tarafından lisana getirilen bu kusurlar, Apple’ın iOS 16.3’ü yayınlamak için birkaç hafta beklemek yerine daha öncesinde bu kusurları gidermek için iOS 16.2.1‘i yayınlaması ile sonuçlanabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir