iPhone 15 pil ömrü ile şaşırtabilir: İşte nedeni

Genel Şub 23, 2023 Yorum Yok
Eylül ayında tanıtılacak iPhone 15 serisi hakkında yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. O denli ki geçtiğimiz saatlerde akıllı telefonların dizaynını içeren yeni imgeleri sizlerle paylaştık. Artık de iPhone 15, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max‘in pil ömrünü arttıracak yeni bir gelişme ortaya çıktı.

iPhone 15 pil ömrü ile şaşırtabilir

Sektör kaynaklarına nazaran iPhone 15, 28nm üretim teknolojisini Temel Meydan daha verimli bir imaj sürücüsüne sahip olacak. Bilmeyenler için iPhone 14 ailesine eşlik eden bu şoför, şu anda 40 nm’lik bir işleme dayanıyor. Bu noktada yeni değişiklik, daha güzel bir pil ömrüne fırsat tanıyacak diyebiliriz. Böylelikle Apple, ağır bir biçimde telefon kullanan ve şarj aygıtına gereksinim duyan kullanıcılara yeni bir tahlil getirecek.

Bilindiği üzere OLED ekranlar, iPhone X serisinden bu yana iPhone ailesinin temelini oluşturuyor. Pil ömrü açısından daha verimli bir ekran şoförüne geçiş ise, Apple için Değerli bir adım olabilir. Yeni şoför dışında, iPhone 15 ailesinin ekran dizaynında rastgele bir değişiklik beklenmiyor. Lakin Yine de nihayet kelamın Apple’a ilişkin olduğunu unutmamak gerek.

Nitekim yakın Vakit sızıntı sızıntılar, Dinamik Ada özelliğinin standart iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’a taşınacağını gösteriyor. Ek olarak iPhone 15 Pro modellerinde daha ince ekran çerçeveleri ile karşılaşabiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir