Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. iPhone 15 çıkmadan iPhone 16’nın önemli özelliğine dair ilk bilgiler ortaya çıktı

iPhone 15 çıkmadan iPhone 16’nın önemli özelliğine dair ilk bilgiler ortaya çıktı

admin admin -
15 0
Apple’ın iPhone 15 serisini tanıtmasına hala daha uzun bir mühlet var. Lakin görünüşe nazaran şimdiden iPhone 16 serisinin zirve modeli olması beklenen ve iPhone 16 Pro olarak isimlendirilen bir aygıttan birinci ayrıntılar gelmiş durumda.

iPhone 16 Pro’da ekran altı kamera olabilir

The Elec’e nazaran Apple, iPhone 16 Pro’nun ekranında Değerli bir değişikliğe gidecek. Daha kullanışlı bir ekran alanı için iPhone 16 Pro’da ekran altı Face ID teknolojisine geçiş yapılacak. Rapora nazaran Apple, Face ID için Gerekli TrueDepth bileşenleri 2024’te direkt iPhone ekranının altına taşıyacak. FaceID için Gerekli olan kamera kullanılmadığında ilgili Meydan olağan bir ekran üzere görünecek, böylelikle ekranda yalnızca ön kameranın merceği görünecek.

Öte yandan iPhone 15 serisindeki dört modelin de Dynamic Island (Dinamik Ada) özelliğine sahip olacağı bir Kez daha vurgulanıyor. Temelinde iPhone hakkında ekran altı kamera teknolojisi telaffuzları 2019 yılına kadar dayanıyor. Öte yandan Mayıs 2022’de ekran analisti Ross Young’da bu mevzuda Apple’ın bir yol haritasına sahip olduğunu Anlatım etmişti. Yeni bilgiler Aka oranda Young’u doğruluyor.

Ek olarak ekran altı kamera teknolojisi Android için yeni sayılmaz. mesela Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Z Fold 4’te ekran altı kameraları kullanmıştı. Xiaomi Mi Mix 4’te de Yine bu teknolojiyi görmüştük. Bu firmalar dışında da Tekrar ekran altı kameraya yer veren firmalar vardı lakin temeldeki Sıkıntı hepsinde tıpkı: Yetersiz kalite. Apple’ın bu sorunu çözmesi için önünde hala daha uzun bir mühlet var.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir