iOS 17’de sunulacak yenilikler belli oldu: İşte ilk detaylar!

Genel Nis 22, 2023 Yorum Yok
Apple’ın Haziran ayında düzenlenecek WWDC’de iOS 17‘yi duyurması bekleniyor. O denli ki iOS güncellemesinin resmi duyurusu yaklaştıkça, yeni bilgiler duymaya devam ediyoruz. Hatırlayacak olursak kısa mühlet Evvel iOS 17’nin denetim merkezinde Aka değişikler sunacağından sizlere bahsettik. Artık de yeni bir sızıntı, iOS 17 ile sunulacak birtakım yenilikleri gün yüzüne çıkardı.

iOS 17’de sunulacak yenilikler belirli oldu

Bildirilenlere nazaran iOS 17, performans, özelleştirme ve verimliliğe ek olarak yeni özelliklere odaklanan bir sürüm olacak. Bilmeyenler için birinci etapta iOS 17’nin performans ve kararlılığa odaklanan Ufak bir güncelleme olacağına inanılıyordu. Lakin görünüşe nazaran Apple, yenilenmiş bir Denetim Merkezi de iç olmak üzere bir tekne dolusu özelliği masaya getirmeyi planlıyor.

Bunlardan birincisi, iPhone 14 Pro ile kullanıma sunulan Dinamik Ada özelliği. Bildiğiniz üzere Apple, iPhone 15 serisinde yer alacak dört modelde de bu özelliğe yer vermeyi planlıyor. Bu noktada iOS 17, Dinamik Ada özelliğine daha Çok Yetenek ve uygulama için destek kazandıracak. 

Dinamik Ada geliştirmelerine ek olarak iOS 17, daha Çok özelleştirme seçeneği ile yenilenen erişilebilirlik özellikleri ve yeni Odak modları ile karşımıza çıkacak. Böylelikle kullanıcılar cihazlarında daha Çok özelleştirme seçeneğine sahip olacak diyebiliriz. Ayrıyeten Kamera ve Sağlık uygulamasında da Türlü yenilikler ile karşılaşabiliriz.

Son olarak sızıntı kaynağı, iOS 17’nin iPhone’lar için arama fonksiyonunu Aka ölçüde geliştireceğini söylüyor. Bu yükseltmenin detayları paylaşılmadı fakat iOS 16 ile başlayan bu yükseltmenin iOS 17 ile bir adım daha ileriye taşınacağını düşünüyoruz. Lakin bu savların şimdi doğrulanmadığını ve Apple’ın değişikliğe gidebileceğini unutmamak gerek. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir