iOS 16.4 ile iPhone 14 Pro’nun always on display pil tüketimi takip edilebilecek

Genel Şub 19, 2023 Yorum Yok
Always on Display, iPhone 14 Pro serisinin öne çıkarılan özellikleri ortasında. AOD, telefon kullanımda değilken yenileme suratını 1Hz’e kadar düşürüyor ve ekran kilidini açmadan saat ve widget’lara bakmanızı sağlıyor. Bu özelliğin pil tüketimi üzerine tesiri olduğu biliniyor lakin Apple bunu net bir formda paylaşmadı. Lakin iOS 16.4 güncellemesiyle bu bilgi verilecek.

iPhone 14 Pro’nun piyasaya sürülmesinden bu yana kullanıcılar, always on display açıldığında pil tüketimini gösteren karşılaştırmalar paylaşıyor. Özelliğin batarya tüketimini ne kadar etkilediğini hakikaten bilmek isteyenler için Apple, iOS 16.4 ile bunu kolaylaştıracak. Yeni yayınlanan iOS 16.4 beta sürümde Apple’ın Ayarlar uygulamasına AOD özelliğinin pil tüketimi ile ilgili ayrıntıları eklediği ortaya çıktı. Pil tüketimine neden olan aktiviteler (Hücresel kapsama alanı yok, Ferdî irtibat noktası gibi) ortasında Her Vakit Aleni Ekran da olacak.

Bazı karşılaştırma testlerine nazaran, Always on Display özelliği iPhone 14 Pro’nun pilini 24 saat içinde %20 oranında tüketiyor. Özellik, duvar kağıdı olmadan açılmışsa tüketim oranı %14’e kadar düşüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir