Intel gaza bastı! Ekran kartlarında fiyat indirimleri yolda

Anakart Driverları, Donanım Mar 14, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz Yıl Arc Alchemist mimarisi ile masaüstü ekran kartı pazarına adım atan Intel, Nvidia ve AMD’nin var mimarilerine Karşılık vermeyi başardı. Artık yonga devi, bu rekabet içerisinde Değerli bir fiyat avantajına sahip olabilir.

Intel Arc ekran kartlarında fiyat indirimleri yolda

Bildirilenlere nazaran Intel Arc ayrık GPU ailesinin giriş düzeyi modeli Arc A380 6GB, piyasaya çıkışının üzerinden daha bir Yıl bile geçmeden bütün dünyada kimi Aka fiyat indirimleri almaya başladı. Bu noktada 165 dolar MSRP’ye sahip olan kartın Özellikle Çin ve ABD pazarında 115 dolara kadar düştüğü bildiriliyor.

Böylece yeni kartın şu anda en Müsait AV1 kod çözme çözümlerinden biri haline geldiğini belirtelim. Nitekim AMD yahut NVIDIA portföyünde benzeri bir model yer almıyor.

Ayrıca yeni fiyat indirimleri orta Tertip GPU’lar için de geçerli olmaya başladı. Arc A750’nin fiyatı 240 dolara gelirken, RTX 3060 Ti rakibi Arc A770 8GB 270 dolara kadar düşmüş durumda. Global pazarda yaşanan bu indirimlerin Türkiye’de geçerli olup olmayacağı ise şimdi bilinmiyor. Lakin halihazırda Arc A750 8GB ve A770 16GB modellerinin ülkemizde satışa sunulduğunu hatırlatalım.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir