Instagram, içerik oluşturucuları için yeni özellikler kullanıma sundu

Genel Nis 23, 2023 Yorum Yok
Tanınan toplumsal medya platformu Instagram, Reels sekmesi sayesinde TikTok’la ağır bir rekabet içinde. Yakın bir vakitte ise şirket tarafından yayınlnan blog gönderisine nazaran şirket, içerik oluşturucuları için Reels sekmesine Özel birtakım yenilikleri kullanıma sundu.

İşte Reels’lara gelen yeni özellikler:

Şirket tarafından yayınlanan blog gönderisinde duyurulduğu üzere Reels’te nelerin trend olduğunu öğrenmek artık daha kolay. İçerik oluşturucularının yeni içerik fikirleri keşfetmeleri ve en nihayet trendlere ulaşması için Reels’de en Fazla trend olan müzikleri ve hashtag’leri gösteren yeni bir sekme kullanıma sunuldu.

Bu sekme ile seslerin kaç Kez kullanıldığını görebilir, kullanmak için dokunabilir yahut kendiniz ses kaydedebilirsiniz. Ayrıyeten Reels’larınızdaki ögeleri daha yanlışsız zamanlamanızı sağlayan yeni güncelleme ile görüntü klipleri, sesleri, çıkartmaları ve metni birleşik bir düzenleme ekranından Denetim edebilirsiniz. 

Yayınlanan güncelleme ile içeriklerin nasıl performans gösterdiğini daha yeterli anlaşılması için Reels tahlillerini uygunlaştıran Instagram, toplam izlenme mühleti ve ortalama izlenme süresi olmak üzere iki yeni ölçüm sekmesi eklemekte.

Toplam izlenme müddeti, Reels’ın tekrar oynatılması için harcanan mühlet de iç olmak üzere Reels’ınızın oynatıldığı Yekün süreyi gösterir. Ortalama izlenme mühleti ise izlenme müddetinin Yekün oynatma sayısına bölünmesiyle hesaplanan ortalama süreyi verir. nihayet olarak şimdi birkaç ülkeye sunulan güncellemenin yakın bir vakitte geniş çapta kullanıma sunulması bekleniyor.  

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir