Instagram bildirimlerine Sessiz Mod özelliği geliyor

Genel Oca 21, 2023 Yorum Yok
Meta’ya ilişkin toplumsal medya platformu Instagram, kullanıcı tecrübesini uygunlaştırmak için kendini geliştirmeye süratle devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bir rapora nazaran ise Instagram, bildirim seslerinden rahatsız olan kullanıcılar için Sessiz Modu özelliği üzerinde çalışıyor.​

Instagram bildirimlerinizin Sessiz Modunda olduğunu öteki kullanıcılar da görebilecek

Instagram, kullanıcıların bildirimlerine Uzaklık vermesine Yardımcı olmak için Sessiz Mod isimli yeni bir özelliği duyurdu. Bu mod Aleni olduğu sürece Instagram’dan bildirim almayacaksınız ve bildirimlerinizin Sessiz Modunda olduğunu, diğer kullanıcılar da görebilecek.

Yeni gelen bu güncelleme ile Instagram’da Keşfet kısmında apansız Çok içeriği gizlemeniz Muhtemel hâle gelecek. Böylelikle belirli bir içerik türünü gizlediğinizde Instagram bu içeriği Reels ve Arama üzere öbür yerlerde de dış tutmaya çalışacak.

Instagram’a yeni gelen güncelleme ile bu özellikler şimdilik Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanılabilmekte. Lakin bu özellikler, yakın vakitte istikbal bir güncelleme ile geniş çapta kullanıma sunulacak. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir