Huawei’ye şok suçlama: Fuarda ziyaretçilere takip cihazı taktı

Genel Mar 06, 2023 Yorum Yok
Huawei’nin devlet dayanaklı siber ajanlık faaliyetleri tezleri yıllardır gündemde ve ABD de ağır ambargolar uyguluyor. Ne Mevcut ki Huawei de savları yanlışsız çıkarırcasına insanları izlemekten Geri durmuyor.

Huawei’ye müsaadesiz izleme suçlaması

MWC 2023 fuarına katılan Huawei, kendi Özel stand alanında ziyaretçilerini ağırlamış ve yeni teknolojilerini sergilemişti. Bu Meydan için ziyaretçilerin Özel bir Huawei kartı taşımaları gerekiyordu. Dert da burada başlıyor.

Bazı ziyaretçiler giriş kartlarını iade etmeyi unutunca içeriğini inceleme imkânı doğmuş. Nokia reis yardımcısının paylaştığı görsellere nazaran Huawei kartlarının içerisinde takip çipi yer alıyor. Yani firma ziyaretçileri adım adım takip etmiş.

Huawei yaptığı açıklamada Özel alanda ziyaretçilerin ilgisini anlamak, hangi eserlerde daha Çok Vakit geçirdiğini tespit etmek ve daha düzgün hizmet sunabilmek için kullanıcıları izlediğini itiraf etti. Bununla Birlikte kullanıcı datalarını izlemek için kesinlikle bilgi verilmesi ve müsaade alınması gerekiyor. Fuarı düzenleye GSMA birliği de argümanların Önemli olduğunu ve mevzuyu araştıracaklarını lisana getirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir