Huawei Mate 50 serisinin kırılmaz Kunlun ekranı detaylanıyor

Genel Şub 01, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz Yıl tanıtılan lakin Özellikle ambargolar nedeniyle artık eski gösterişinden Irak kalan Huawei Mate 50 serisi firmanın dikkat alımlı yeniliklerine konut sahipliği yapıyor. Firma bu hafta bir görüntü ile yenilikleri anlattı.

Huawei Kunlun Glass nedir?

Huawei Mate 50 serisinde karşımıza çıkan ve koz bile kırabildiği argüman edilen kırılmaz Kunlun camının nasıl elde edildiği gözler önüne serildi. Huawei işvereni Yu Chengdong ve telefonlardan Mesul reis yardımcısı Li Xiaolong geliştirme sürecini anlattı.

Kunlun cam katman 4 yıllık bir sürecin sonunda geliştirilmiş. Güçlendirilmiş betonun yapısından esinlenen Kunlun camında milyarlarca dayanıklılık gücü yüksek nano kristal yer alıyor. 108 başka süreç gören ve 1600 derecede eritilen Kunlun camı 24 saatlik bir kristalizasyon sürecinden geçiyor. Böylelikle düşmelere karşı 10 kata kadar daha Çok dayanıklılık sunuyor.

Huawei Mate 50 serisinde ayrıyeten birinci Kez Beidou uydusu üzerinden iletileşme özelliği, XMAGE kamera algoritması üzere dikkat cazibeli özellikler yer alıyor. Huawei Mate 50 serisi ülkemizde Pro versiyonu ile temsil ediliyor ve fiyatı 30000TL civarından başlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir