Hintli Tata, Apple’ın dördüncü iPhone üreticisi olacak

Genel May 13, 2023 Yorum Yok
Merakla beklenen iPhone 15 serisinin piyasaya sürülmesine dört ay kaldı. Lansman yaklaşırken hususla ilgili haberlerin sayısı da giderek artıyor. nihayet olarak Hintli Tata Group‘un Apple’ın dördüncü kontratlı iPhone üreticisi olmaya hazırlandığı bildirildi.

TrendForce’un raporuna nazaran Tata Group birinci olarak iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modelleri için sipariş aldı. Mumbai merkezli şirketin 2023 yılında üretilecek bütün iPhone 15 ve 15 Plus ünitelerinin %5’ine muadil bir sipariş aldığı bildiriliyor.

Wistron’un iPhone üretim çizgisini satın almıştı

Geri kalan %95’lik kısım ise Foxconn, Pegatron ve Luxshare olmak üzere öbür üç tedarikçi tarafından karşılanacak. Tata Group daha Evvel Wistron’a ilişkin olan bir fabrikayı satın almıştı. Firma bu atılımı ile iPhone üretebilecek kapasiye sahip oldu.

iPhone 15 Pro‘nun üretimini Foxconn ve Pegatron üstlenecek. iPhone 15 Pro Max‘in montajında ise Yeniden tartı Foxconn’da olacak. Apple’ın anne Amel ortağına bu Defa Luxshare eşlik edecek. Bilhassa ABD-Çin tansiyonu yüzünden üretim coğrafyasını genişletme çalışmaları yürüten Apple için Hindistan nihayet derece kritik Ehemmiyet taşıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir