Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Hindistan yeni bir Android işletim sistemi daha geliştiriyor

Hindistan yeni bir Android işletim sistemi daha geliştiriyor

admin admin -
12 0
Hafta sonunda rekabeti ve alternatif tercihleri arttırmak için IndOS isminde yeni bir taşınabilir tecrübe geliştirmeye başlayan Hindistan’ın Biricik icraatı bu değil. Bu Defa Emniyet ve sadeliğe odaklı yeni bir işletim sistemi daha geliyor.

BharOS nedir?

IndOS işletim sisteminin bir tekrar yapılanma mı yoksa Uzaklık Çehre mü olacağı şimdi netleşmedi lakin BharOS bir çatallanma olacak. Yani Android Aleni kaynak projesini Temel alarak yeni bir işletim sistemi olarak geliştirilecek.

BharOS rakiplerinden farklı olarak güvenliğe ve sadeliğe odaklanıyor. Ara yüzde ön yüklü gelen bir uygulama yok. Tercihler kullanıcıya bırakılmış. PASS ismindeki Özel bir uygulama mağazası var ve işletmelere yönelik olan uygulamalar şahsen editörler tarafından Denetim ediliyor. Güncellemeler ise anında sunuluyor.

Hangi Android sürümünü Temel aldığı bilinmiyor fakat BharOS biraz daha kurumsal tarafı hedefliyor. Aslında Huawei HarmoyOS biçiminde lakin nihayet kullanıcıya sunulmayacak. IndOS ise nihayet kullanıcı tarafını hedefliyor. Bu yeni projelerin Yıl içerisinde kullanıma sunulması planlanıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir