HAVELSAN, ASİSGUARD’ın yüzde 49’unu satın aldı

Genel May 18, 2023 Yorum Yok
Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın bir şirketi olarak kurulan HAVELSAN, İHA ve elektro optik tahlilleriyle dikkat çeken ASİSGUARD’ın yüzde 49’luk payının HAVELSAN’a bölümü için mukavele imzaladığını duyurdu.

HAVELSAN’ın Eser yelpazesi genişleyecek

ASİSGUARD ile yapılan paydaşlık ile HAVELSAN’ın Eser ve proje yelpazesinin genişlemesi ve farklılaşması hedefleniyor. Yurt dışı pazarlarda daha esnek bir modelle pazarlama ve satışının yapılması planlanıyor. ASİSGUARD, HAVELSAN iştiraki bir şirket olarak aktiflik gösterecek.

ASİSGUARD’ın öne çıkan projeleri neler?

ASİSGUARD tarafından geliştirilen Songar insansız hava aracı, modüler yapısıyla dikkat çekiyor. SONGAR’ın makineli tüfekli, bombaatarlı, roketatarlı ve sis bombalı versiyonları bulunuyor. ASİSGUARD’ın Sargut silahsız drone modeli ise gündüz ve gece gözetleme gayesiyle vazife yapıyor. Ayrıyeten Hudut güvenliği sistemi, elektro optik görüş sistemi, askeri araç elektroniği, ekran sistem projeleri de geliştiriyor.

Şirketin 360 derece durumsal farkındalık projesi, öne çıkan yerli ve ulusal tahliller ortasında yer alıyor. Bu sistem, Emniyet güçlerinin Fazla sayıda zırhlı aracına entegre edildi.

HAVELSAN genel Müdürü ve Yönetim Konseyi Üyesi Mehmet Akif Nacar, her iki şirketin birtakım projelerde bir müddettir hoş bir sinerji ile mühendislik kabiliyetlerini birleştirdiklerini ve Üleş evresi kontratının imzalanmasında en Fazla bu Birlikte Amel yapma modelinin muvaffakiyetle sonuçlanmasının tesirli olduğunu lisana getirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir